Z myślą o ekologii

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. Również w tym roku w akcję włączyła się bydgoska ProNatura, która w piątek 11 maja pokaże gościom, jak pracuje Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.

 

Wybudowana dzięki środkom unijnym ekoelektrociepłownia to bardzo ważne ogniwo w nowoczesnej gospodarce odpadami nie tylko Bydgoszczy, ale także całego regionu. DOFE to więc świetna okazja, aby zobaczyć, jak powstaje energia z odpadów w tej instalacji.

11 maja ProNaturę odwiedzić będzie mógł każdy, bez konieczności wcześniejszych zapisów czy uzyskania stosownego pozwolenia. Od godz. 10 do 14 goście w grupach, pod opieką przewodnika, wchodzić będą na teren ZTPOK. Podczas ok. godzinnego spaceru po obiekcie zaprezentowane zostaną m.in. centralna dyspozytornia, pomieszczenia techniczne czy tzw. „bunkier na odpady”.

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zlokalizowany jest przy ul. Ernsta Petersona 22 w Bydgoszczy (teren Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego). Dotrzeć można samochodem (dostępny jest duży, otwarty parking) lub autobusem 68 (dojazd do przystanku "Park Przemysłowy / Exploseum").

Udział w akcji jest bezpłatny.

DOFE to szansa na poznanie nauki i technologii w prosty oraz przystępny sposób. To setki wydarzeń i tysiące odwiedzających, którzy mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju. A wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

DOFE logo