Nauka przez zabawę? Tak! Znamy się na tym – każdego dnia prowadzimy edukację ekologiczną, bo wiemy jak ważne jest wyrobienie właściwych nawyków w gospodarce odpadami wśród najmłodszych. Tym razem zapraszamy do konkursu „Zielona śmieciarka”, gdzie nagrodą jest… śmieciarka!

Do naszej floty dołączyły właśnie smieciarki z klocków i choć brzmi to jak primaaprilisowy żart, to prawda! Efektem współpracy ProNatury z firmą COBI SA, liderem w branży zabawkarskiej, największym producentem klocków konstrukcyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej jest zestaw promocyjno-edukacyjny bazujący na modelu klocków „Garbage Truck” z serii „Action Town”. Został wyprodukowany w wersji spersonalizowanej MKUO ProNatura Sp. z o.o., o czym świadczy branding opakowania, ale i sama śmieciarka. Pojazd jest w „naszych” (biało – zielonych) barwach, a realizmu dodają naklejki z logo ProNatury i bydgoska rejestracja (CB EKO 1)! Zestaw składa się z 200 klocków, 2 figurek i instrukcji. Po złożeniu śmieciarka mierzy ponad 20 cm długości.

- Cieszę się z podjęcia tej niecodziennej współpracy. Tworzymy bezpieczne zabawki najwyższej jakości – to nasz priorytet. Ekologiczne przesłanie bydgoskiej ProNatury w postaci śmieciarki z naszych klocków to dowód na to, iż można połączyć zabawę, edukację i troskę o środowisko naturalne – mówi prezes zarządu Cobi SA Robert Podleś.

Klockowe śmieciarki wyjadą na ulice dzięki konkursowi plastycznemu. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w rywalizacji o 10 zestawów z tej limitowanej serii. Wystarczy przesłać do nas pracę plastyczną, przedstawiającą śmieciarkę w biało – zielonych barwach w momencie odbioru odpadów. Na zgłoszenia czekamy do końca miesiąca, a nazwiska zwycięzców (autorów 5 najlepszych prac wśród przedszkolaków i 5 wśród grupy uczniów klas I- III) ogłosimy 1 czerwca – w Dzień Dziecka. 

- ProNatura stała się liderem w branży odpadowej. Dzięki przełomowym inwestycjom, takim jak Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, nasze miasto może uchodzić za wzór w zakresie kompleksowych rozwiązań w gospodarce odpadami. Podpatrują nas inne polskie miasta i odwiedzają zagraniczni goście. Ale najważniejsi z nich to Mieszkańcy – docieramy do nich codziennie śmieciarkami, wycieczkami po ekoelektrociepłowni, ekobusem czy wreszcie innowacyjnymi kanałami takimi jak media społecznościowe. Mam nadzieje, że ten produkt stanie się symbolem dobrej, bydoskiej marki – mówi Konrad Mikołajski prezes zarządu ProNatura Sp. z o.o.

klocki ProNatura 4  klocki ProNatura 3m  klocki ProNatura 2m

Regulamin konkursu poniżej