Z myślą o ekologii

 

Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne. Będziecie mogli się o tym przekonać odwiedzając ProNaturę. Przygotowaliśmy wyjątkową atrakcję dla dzieci i ich rodzin – możliwość zwiedzania Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych z przewodnikiem.

Każdy, kto odwiedzi ProNaturę w czasie ferii zimowych (w dni robocze od 13 do 23 lutego o godz. 13), będzie mógł zobaczyć, jak działa bydgoska ekoelektrociepłownia. Tylko w tym czasie będzie można zapoznać się z najważniejszymi elementami instalacji, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Wchodząc do budynku administracyjnego ZTPOK wystarczy powiedzieć hasło „Ferie z ProNaturą”. Podczas ok. godzinnego spaceru po obiekcie przewodnik zaprezentuje zebranej grupie m.in. centralną dyspozytornię, pomieszczenia techniczne czy tzw. „bunkier na odpady”.  Nie będą pobierane za to żadne opłaty.

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zlokalizowany jest przy ul. Ernsta Petersona 22 (na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego). Dojechać można tam m.in. komunikacją miejską - linia nr 68 (przystanek: Park Przemysłowy/Exploseum) lub samochodem  - do dyspozycji jest parking p rzed budynkiem administracyjnym.

- Cieszymy się, że nasza instalacja przyciąga tak dużą uwagę. Z chęcią gościmy wszystkich, którzy chcą nas odwiedzić, pokazując że ZTPOK jest zakładem w pełni bezpiecznym dla ludzi i środowiska. Zainteresowanie ekoelektrociepłownią jest bardzo duże. Trwające dwa tygodnie drzwi otwarte dają natomiast niepowtarzalną okazję do wejścia i zobaczenia instalacji każdemu - ot tak, z ulicy. Zapraszam bardzo serdecznie do licznego uczestnictwa - powiedział Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.