Z myślą o ekologii

 

Nie minęła jeszcze tegoroczna zima, a ProNatura przygotowuje się już do następnej. W tym tygodniu nasza flota wzbogaciła się o kolejny pojazd ciężarowy do profesjonalnego odśnieżania dróg, a wkrótce do firmy przyjedzie następny. Te nowoczesne pojazdy mają za zadanie utrzymywać przejezdność tras, co gwarantuje bezpieczną jazdę oraz płynniejszy ruch komunikacyjny.

ProNatura, oprócz obioru odpadów, ich segregacji i termicznego unieszkodliwiania, oferuje również usługi profesjonalnego oczyszczania (mechaniczne i ręczne) i posypywania środkami chroniącymi przed poślizgiem ulic, placów, parkingów oraz innych powierzchni utwardzonych. W przypadkach długotrwałego występowania skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych, osiągnięcie i utrzymanie na drogach standardu bezpieczeństwa może być trudne, w tym celu wykorzystujemy tabor specjalistyczny.

W tym tygodniu odebraliśmy od producenta kolejny już pojazd ciężarowy z lekkim pługiem odśnieżającym typu SNK, przeznaczonym do różnego typu odśnieżania. Jego lemiesz wykonany został ze specjalnego tworzywa, pozostając elastycznym również w niskich temperaturach. Pług jest sterowany przez układ hydrauliczny, a za pomocą siłownika skrętu można go ustawić w takim położeniu, aby śnieg był przesuwany do przodu, w prawo lub w lewo. Zamontowana posypywarka Galeox o pojemności 7m3 została zaprojektowana do równomiernego rozsypywania środków rozpuszczających lód oraz poprawiających przyczepność w trakcie gołoledzi na drogach i ścieżkach rowerowych. Pracujący automatycznie system ochrony najazdowej zapewnia najwyższy poziom chronienia pojazdu i gwarantuje nieprzerwane odśnieżanie.

Ponadto, za kilka dni nasza flota wzbogaci się o kolejny pojazd ciężarowy tego typu, jeszcze bardziej zwiększając atrakcyjność zimowej usługi oferowanej przez Spółkę.

Dysponujemy także odpowiednim sprzętem przystosowanym do letniego utrzymania dróg, m.in. zamiatarkami elewatorowymi przeznaczonymi do oczyszczania terenów silnie zanieczyszczonych (oczyszczanie pozimowe oraz oczyszczanie na budowach) oraz zamiatarkami na podwoziu ciężarowym (oczyszczanie pozostałych powierzchni utwardzonych o mniejszym stopniu zabrudzenia) i zamiatarką kompaktową do oczyszczania wąskich i trudno dostępnych miejsc.

Więcej informacji o oferowanych przez nas usługach zimowego i letniego utrzymania dróg znajdziecie TUTAJ.