Z myślą o ekologii

ProNatura po raz kolejny partnerem Bydgoskich Dni Energii,  które odbędą się 2 czerwca 2017 r.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie idei oszczędzania energii, a także zapoznanie mieszkańców, przedsiębiorców z obecnie obwiązującymi normami jak zmianami, które nas czekają w dziedzinie poszanowania energii. Dni Energii wpisują się w program działań proekologicznych wynikających z Europejskiego Porozumienia Burmistrzów, którego Miasto Bydgoszcz jest sygnatariuszem.

Zapraszamy do udziału w  II Bydgoskich Dni Energii „Przesiądź się na czystą energię” i  XXV Forum Ochrony Środowiska „Niskoemisyjna Bydgoszcz” organizowanych przez Miasto Bydgoszcz, w dniu 2 czerwca 2017 r. .

W ramach  Bydgoskich Dni Energii przewidziano prezentacje bydgoskich szkół, kształcących w zawodach związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii (OZE)/poprawą efektywności energetycznej oraz prezentacje stoisk Firm związanych z branżą OZE (wystawcy związani z pojazdami elektrycznymi, instalacjami fotowoltaicznymi, solarnymi, pomp ciepła, atrakcje dla najmłodszych itp.). W ramach  Bydgoskich Dni Energii, przewidziano Konkurs Uwolnij energię” 2. edycja, skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, polegający na przygotowaniu makiety/prototypu, najlepiej z udziałem urządzeń i mechanizmów, które funkcjonują dzięki odnawialnym źródłom energii. Makieta/prototyp dotyczyć ma szeroko pojętej tematyki elektromobilności i odnawialnych źródeł energii, promocji idei i wizji przyszłości opartej o „czyste” źródła energii. Dla Zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody.

W ramach Bydgoskich Dni Energii będzie możliwość zwiedzania Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Zapraszamy 2 czerwca w godzinach od 10.00 do 13.00.

Więcej tu:

http://www.czystabydgoszcz.pl/zarzadzanie-energia/budownictwo-2/

Zapraszamy!