Z myślą o ekologii

 

Medalem Prezydenta Bydgoszczy honorowane są osoby oraz instytucje, które wykazują się szczególnymi zasługami w pracy na rzecz miasta. Okazją do przyznania tego odznaczenia ProNaturze była uroczystość z okazji 10-lecia Spółki, która odbyła się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

 

Powstała dekadę temu spółka ProNatura była odpowiedzią na zmieniające się realia rynkowe w sektorze odpadowym. Od początku jej głównym zadaniem i misją było stworzenie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Firma zaczynała skromnie, od wysypiska przy ul. Prądocińskiej, na którym mieściła się pierwsza siedziba, kil¬ku śmieciarek i kilkunastu osób, przejętych z Zakładu Robót Publicznych – swojego poprzednika prawnego. Dzisiaj Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o. to spore przedsiębiorstwo, obsługujące nowoczesną ekoelektrociepłownię, zatrudniające ponad 260 osób, z którego miasto może być dumne.
Dostrzegł to prezydent Rafał Bruski, przyznając ProNaturze Medal, który jest nadawany dla uhonorowania osób, przedsiębiorstw, instytucji i organizacji szczególnie zasłużonych dla Bydgoszczy. Docenił przede wszystkim szczególną aktywność Spółki w zakresie rozwoju miasta oraz kształtowania jego oblicza, jako lidera w dziedzinie rozwiązań systemowych gospodarki odpadami. Odznaczenie odebrał w środę 18 kwietnia Konrad Mikołajski, prezes Zarządu Spółki, podczas gali jubileuszowej firmy.
- Jestem dumny, że prezydent Rafał Bruski dostrzegł rozwój ProNatury przez 10 ostatnich lat oraz jej wkład w system gospodarki odpadami Bydgoszczy, czego efektem jest przyznanie tego prestiżowego wyróżnienia. To nie jeden, a ponad dwieście sześćdziesiąt medali – dla każdego z pracowników. Dziękujemy! – powiedział Konrad Mikołajski.